Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Alpe di Siusi


728x90viking.gif

Lyžařské středisko Alpe di Siusi leží v samotném srdci italských Dolomit. V tomto středisku, které v sobě ukrývá čtyři vesničky: Castelrotto, Alpe di Siusi, Siusi a Fi`e allo Scillar, se skutečně vyžije milovník nejen zimního sportu, ale také milovník krásných panoramatických pohledů, které nabízí masiv Schlem.

Středisko Alpe di Siusi láká především začínající lyžaře a rodiny s dětmi, kteří zde mohou pozvolna vylepšovat své lyžařské dovednosti. Je zde 98 km běžeckých tratí, 68 km sjezdovek s prvotřídní sněhovou pokrývkou a pro nadšence sáňkování je ve středisku také několik sáňkařských sjezdovek. Středisko nabízí velice komfortní a nadstandardní ubytování v těsné blízkosti lyžařských tratí a sjezdovek. Ve středisku Alpe di Siusi si užijí také vášniví snowboardisté, kteří mohou navštívit tamější snowboadr park.

Alpe di Siusi leží velmi blízko Val Gardera, jedné z nejnavštěvovanějších oblastí celých Dolomit. Právě tato skutečnost láká do Alpe di Siusi mnoho návštěvníků, kteří mají rádi obtížnější trasy. Obě tato střediska se připojují k okruhu Sella Ronda. Každý návštěvník tak má skvělou příležitost zakoupit skipas pro obě tato střediska, popřípadě si připlatit a lyžovat tak kdekoliv v oblasti Dolomit Superski.

Alpe di Siusi nabízí také skvělou příležitost pro odpočinek. Ve stylových vesničkách, které si stále uchovávají svůj typický ráz, můžete navštívit mnoho útulných restaurací a hospůdek, které doslova vybízejí k příjemnému posezení s přáteli při otevřené láhvi vína nebo sklenici piva. Toužíte-li však po skutečném relaxačním odpočinku, kdy si odpočine nejen tělo, ale také vaše duše, pak neváhejte navštívit wellness centrum Mar Dolomit ve vesničce Ortiseli, která je součástí nedalekého Val Gardena. Dopřejte si nejmodernější wellness programy, jako je například sauna, vyhřívání se na léčivých kamenech, whirpool apod.

Ať už jste sportovci tělem i duší, nebo hledáte dovolenou, kterou můžete trávit jak rekreačním sportováním tak i relaxací, Alpe di Siusi je místo, kde najdete vše, co potřebujete.