Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Alta Badia


V samotném srdci italských Dolomit se nachází kouzelné údolí Alta Badia, které je lyžaři a milovníky zimních sportů často navštěvováno a obdivováno. Lyžařské středisko Alta Badia v sobě ukrývá 6 malých vesniček: Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiano, Badia a La Val. V téhle malebné oblasti žije 6000 obyvatel, kteří se vždy těší na nově příchozí návštěvníky, které přivítají s nadšeným úsměvem na tvářích a s radostí, že jim mohou poskytnout ubytování.

Ubytování v Alta Badia je považováno za velice komfortní, útulné a příjemné. Pokud se i vy chcete v této oblasti Dolomit ubytovat, neváhejte se podívat na kompletní nabídku ubytování.

Lyžaři a milovníci zimních sportů se do této oblasti vždy rádi vrací – a to nejen za přátelskými obyvateli. V lyžařském středisku Alta Badia se nachází 130 km sjezdovek, které noc co noc tamější provozovatelé pro vás pečlivě upravují 40 rolbami, abyste si mohli plnými doušky užít každičký sjezd během dne. Na všechny dostupné sjezdovky se dostanete díky díky nadstandardně zmodernizovaným lanovkám a vlekům, kterých je v Alta Badia neuvěřitelných 53! Díky tomu dokáži za jednu hodinu přepravit více než 84 tisíc osob!

Sjezdové lyžování však není ani zdaleka jedinou možností, jak si užít zasněženou přírodu a nádherné panoramatické pohledy na masivní skalnaté štíty v okolí. Pro milovníky běhu na lyžích je v Alta Badia připraveno 38 km perfektně upravených běžkařských tratí, kde můžete využít všechny techniky běžeckého lyžování (klasickou techniku i bruslení). Upřednostňujete-li poznávání Alp procházkou, pak můžete využít až 80 km vyšlapaných cestiček, které jsou velkým lákadlem pro nadšence Nordic Walkingu (chůze na sněžnicích). A budete-li se chtít ještě po takto stráveném dni projet na saních nebo si jen tak rekreačně zabruslit, pak i vy zde najdete to, co potřebujete. Alta Badia je součásti okruhu Sella Ronda, ve kterém můžete využít až 500 km sjezdovek!

Díky typicky aplskému klimatu můžete v oblasti Alta Badia počítat s mírným létem, kdy se teploty pohybují okolo 20° C přes den, v noci pak padají teploty k 10° C. V zimním období pak očekávejte první sněhovou nadílku v listopadu. Od prosince se pak teplota pohybuje okolo 0° C přes den a v nočních hodinách klesá až k -20° C.

Počasí v Alta Badia lyžařům přeje, proto je tato oblast Dolomit hojně navštěvována turisty, kteří si nenechají ujít lyžování na okruhu Sella Ronda a SkiTour k pyšně se tyčícímu ledovci Marmolada.