Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Alta Pusteria


728x90

Alta Pusteria neboli také Hochpustertal leží nedaleko rakouských hranic na východní straně Dolomit. Alta Pusteria je vhodná především pro milovníky běhu na lyžích, ale o zážitky nepřijdou ani nadšenci sjezdového lyžování, na které v oblasti čeká několik kvalitně upravených sjezdovek.

Lyžařská oblast Alta Pusteria láká k pobytu především rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře, kteří se teprve snaží získat jistotu na lyžích. Ubytování v Alta Pusteria je směřováno do velice komfortních a stylových chat a hotýlků, kde bude o vás postaráno opravdu královsky.

Máte-li zájem o rodinné prostředí a ubytování na malebných kopcích pod skalnatými štíty krásných Dolomit, neváhejte se podívat na naši kompletní nabídku ubytování v oblasti Alta Pusteria.

Pojďme se nyní na oblast Alta Pusteria podívat detailněji. Tohle lyžařské středisko tvoří několik kouzelných horských vesniček. Mezi ty nejznámější pak patří Sesto (Sexten), San Candido (Innichen) a Dobbiaco (Toblach). V této oblasti se nachází řada menších, ale velice příjemných lyžařských středisek se sjezdovkami, které jsou většinou určené začátečníkům a středně pokročilým lyžařům a krásné běžecké trasy, díky kterým můžete poznat ty nejúchvatnější kouty italských Dolomit. Zatímco v některých jiných oblastech Dolomit jsou městečka velice klidná a za zábavou musíte mnohdy jinam, v Alta Pusteria máte všechno pěkně po ruce. Italská atmosféra je v Alta Pusteria cítit na každém kroku.

Milovníci přírody přijíždí do Alta Pusteria nejen pro úžasné sportovní vyžití, ale také díky krásné scenérii, kterou tato oblast nabízí. Z Alta Pusteria můžete obdivovat krásné vrcholky Zehner, Elfer, Zwölfer, ale také skalní útesy Dreischusterspitze a Haunold. Všechny tyto vrcholky vytváří nezapomenutelný dojem, díky kterému se budete chtít do lyžařské oblasti Alta Pusteria opakovaně vracet.

Jak jsme se již zmínili, Alta Pusteria je vhodná pro začínající lyžaře. Neznamená to však, že se v oblasti nenachází černá sjezdovka, která je určena pro náročné lyžaře, kteří se na extrémně těžkých svazích cítí jako ryba ve vodě. Prudší a náročnější sjezdovky najdete v oblasti lyžařského střediska Helm. Jestliže si na lyžích opravdu věříte a máte pro strach uděláno, vřele vám doporučujeme sjezdovku Raut, která vede přímo pod kabinkovou lanovkou. Věřte, že tahle jízda bude skutečně nezapomenutelná. Svahy lyžařské oblasti Rotwand jsou naopak vhodné pro začátečníky. Zde se nabízí řada nekonečně dlouhých a jednoduchých sjezdovek, kde může získat každý začátečník svou lyžařskou praxi.

Alta Pusteria je doslova rájem běžkařů. Najdete zde jak snadné běžecké trasy, tak i ty náročné. Věřte tomu nebo ne, ať se vydáte v této oblasti na běžky kamkoliv, budete uneseni zdejší přírodní krásou. Údolí Val di Landro je pro běžkaře skutečným lákadlem. Aby si běžkaři mohli udělat představu, v této oblasti můžete najít více než 200 km běžeckých tratí, které si můžou dosyta užít nejen běžkaři začátečníci, ale také ti pokročilí.

O sněhovou pokrývku se v této oblasti nemusíte obávat a počasí je zde také často velmi slunné.

Vhodné pro děti

Jak moc je středisko určené dětem jasně dokazují programy, které jsou určené těm nejmenším návštěvníkům. Děti se mohou účastnit například “trpasličí expedice”, na které je doprovází zkušení instruktoři. Děti se tak naučí nejen lyžovat, ale také mohou nahlédnout do tajů vysokohorské přírody. V oblasti se také nachází několik dětských hřišť. Děti si mohou užít 5 km dlouhou sáňkařskou dráhu a nebo se můžou nechat povozit sobím spřežením.
V oblasti je také možno využít nabídky služeb zdejšího wellness hotelu, které lákají zástupy rodin. Už samotný pobyt na čerstvém vzduchu, pohledy na krásné vrcholky Dolomit, které vás pohladí na duši, průzračně čistá horská voda, působí na lidský organismus blahodárně. Pokud se k tomu rozhodnete využít také léčebné procedury zdejšího wellness hotelu, vrátíte se domů skutečně odpočatí a nabití novou energií a sílou.

Více o středisku se dozvíte na oficiálních stránkách www.altapusteria.info.

webkamery http://www.altapusteria.info/dolomiti/webcam.html?tx_iccwebcam_pi1[action]=list&tx_iccwebcam_pi1[controller]=Webcam&cHash=94aa2a3595459f4191601e4604d6396f