Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Marmolada – Královna Dolomit


728x90viking.gif

Marmolada – masiv, který vám nejen sebere dech, ale také vám rozbuší srdce, když jej spatříte. Hora, které se přezdívá Královna Dolomit a která si tuto přezdívku právem zaslouží. Masiv, jehož nejvyšší bod sahá do výšky 3344 m n. m. a který se může pochlubit prvenstvím na žebříčku nejvyšších vrcholků Dolomit.

Severní stranu masivu Marmolada zdobí krásné ledové pole, které dosahuje délky 4 km. Jižní stranu Marmolady tvoří naopak 800 m vysoká stěna. Celý masiv v sobě ukrývá několik vrcholků, které přesahují výšku 3000 m. Nejvyšší z nich se jmenuje Punta Penia.

Pohled na Marmoladu je nesmírně impozantní. V její oblasti najde řada sportovních nadšenců možnosti, jak se vyžít. Milovníci horolezectví, kteří touží po adrenalinovém zážitku, si jistě nenechají ujít výše zmíněnou stěnu. Pokud jste však zapáleni do vysokohorské turistiky, pak ani vám nebude odepřeno projít se po ledovci. A v neposlední řadě může Marmolada přivítat zkušené lyžaře, kteří mají rádi obtížné sjezdové tratě. Marmolada je pro lyžaře snadno dostupná díky nově zrekonstruované kabinkové lanovce, která je vyveze až ke druhému nejvyššímu bodu tohoto masívu – k vrcholu Punta di Rocca (3309 m).

Pokud se budete chtít tomuto masivu co nejvíce přiblížit, doporučujeme vám ubytovat se v oblasti Arabba, která leží v těsné blízkosti Marmolady. Oblast Arabba je jako stvořená pro lyžaře a milovníky vysokohorské přírody.

Jestliže si budete chtít na dovolené v Dolomitech dopřát odpočinkový den, můžete navštívit například válečné muzeum, které bylo otevřeno v lokalitě Punta Serauta (3288 m).

Marmolada přiláká každoročně do Dolomit mnoho návštěvníků, kteří milují nejen přírodu, ale také sport. Proč se tedy na tu krásu nejet také podívat? Věřte, že pohled na nejvyšší vrchol Dolomit je skutečně nezapomenutelný!