Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Civetta


Líbí se vám představa lyžařských zážitků mezi vrcholky alpských masivů? Chcete najít ideální místo pro lyžařskou dovolenou a přitom neztrácet své soukromí? Toužíte se ukrýt před davem lidí a přitom neslevovat z vysokých požadavků, které si kladete na svou vysněnou lyžařskou dovolenou? Pak nám dovolte představit vám lyžařské středisko Civetta, které nabízí pokročilé služby a jako třešničku na dortu si k tomu dovoluje přidat právě ono soukromí.

Civetta se řadí k malým a velice poklidným lyžařským střediskům. Za jeho “skromnost” může jeho umístění. Civetta se ukrývá na jižním okraji Dolomit – tedy zcela mimo od lyžařských tepen, kam proudí masy lyžařů. Jestliže toužíte po kvalitní lyžařské dovolené v klidném prostředí lyžařského střediska Civetta, neváhejte se podívat na naši nabídku ubytování.

Jak jsme se již několikrát zmínili, Civetta je maličké středisko, ve kterém však najdete vše, co potřebujete ke skvělé lyžařské dovolené. Ať se do Civetty vypravíte za lyžařským či turistickým dobrodružstvím, máte reálnou šanci, že se budete moci vyhřívat na sluníčku. Na Civettu dopadají sluneční paprsky téměř po celý rok. Vděčíme tomu právě její poloze. Lyžaři se však nemusí obávat nedostatku sněhové přikrývky. Organizátoři jsou vždy připraveni případné sněhové nedostatky zamaskovat umělým zasněžováním.

Pojďme se však na Civettu podívat pohledem zvědavého lyžaře. Přestože je Civetta maličké lyžařské středisko, uspokojí všechny lyžaře. V Civettě můžete najít 80 km sjezdových tratí všech obtížností. Nejčastěji se zde budete setkávat s červeně značenými sjezdovkami – střední obtížnost. Červené tratě zabírají plochu 42 km. Ve středisku Civetta jsou také modře značené sjezdovky (32 km), které jsou vhodné pro začátečníky. Nejmenší plochu sjezdových tratí zabírají černé sjezdovky. Černé sjezdové tratě mají pouhých 6 km z celkové plochy, ale za to mají velmi solidní převýšení, díky kterému si ze Civetty odvezete pořádný zážitek.

Sjezdovky v Civettě jsou rozprostřeny do všech směrů a díky tomu jsou pěkně schované mezi lesy. Proto mívají návštěvníci mnohdy pocit, že jsou na sjezdovkách téměř sami.

Dominantou lyžařské oblasti Civetta je nejen stejně pojmenovaná hora, ale také jezírko, vedle kterého leží město Alleghe. Právě z tohoto kouzelného městečka vede první lanovka směrem k vrcholu Col dei Baldi.

Středisko Civetta je vhodné pro lidi, kteří touží po klidné a rodinné dovolené.