Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Sella Ronda


728x90viking.gif

Toužíte i vy po úžasném lyžařském dobrodružství, na které nikdy nezapomenete? Chcete i vy obdivovat nádherné skalnaté vrcholky alpských štítů a přitom sjíždět nejlépe udržované sjezdovky v Evropě? Tohle a ještě mnohem více na vás čeká v italských Dolomitech. Okruh Sella Ronda je nejoblíbenějším lyžařským okruhem, do kterého přijíždí lidé z celého světa.

Sella Ronda je okruh, který přivítá každoročně tisíce a tisíce vášnivých lyžařů. Je to okruh, který uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře. Okruh, kde najdete precizně upravené sjezdovky různých obtížností a nejmodernější kabinkové lanovky, které vás dopraví přesně tam, kam potřebujete. Jakmile jednou navštívíte okruh Sella Ronda, budete se tam vždy s láskou a s příjemnými vzpomínkami vracet.

Okruh Sella Ronda je tvořen propojením čtyř nejznámějších lyžařských středisek v Dolomitech. Díky tomu tak můžete sjíždět 250 sjezdovek, které se pyšní celkovou délkou 400 km. Tyto sjezdovky jsou napojeny na 37 km okruh podél masivu Sella a Kornplatz.

Okruh Sella Ronda můžete projet dvěma směry – ve směru hodinových ručiček nebo v protisměru. Každý směr je barevně označen. Tím je zajištěna snadná orientace po celém okruhu. Zkušenějším lyžařům, kteří vyhledávají obtížnější sjezdové tratě, můžete doporučit vydat se po okruhu po oranžové značce. Pro méně zkušené je vhodnější zvolit zelenou stezku. Ale ať se již rozhodnete objet masiv Sella v jakémkoliv směru, budete okouzleni stejně. A chcete-li si užít co nejvíce pohledu na krásnou horskou přírodu, můžete si okruh Sella Ronda projet v obou směrech. Věřte, že panorámata, která vám tento okruh dopřeje spatřit, se vám vryjí na věky do paměti.

Jak jsme se již zmínili, okruh Sella Ronda je tvořen propojením čtyř lyžařských středisek. Jedná se o střediska Val di Fassa, Val Gardena, Arabba a Alta Badia. Celý okruh byl projektován velmi důmyslně a splňuje požadavky i té nejnáročnější klientely. Díky nejmodernějším lanovkám tak můžete celý okruh Sella Ronda projet, aniž byste si museli sundávat lyže.

Ačkoliv se může zdát, že je okruh Sella Ronda určen pro velmi zkušené lyžaře, opak je pravdou. Okruh je určen pro všechny – i pro ty méně zdatné lyžaře, kteří jistotu na lyžích teprve hledají a pomalu ji získávají. Je-li vaše fyzická kondice na dobré úrovni, máte-li alespoň několikahodinové sjezdy již za sebou, věřte, že zvládnete také okruh Sella Ronda bez větších problémů.

Okruh v sobě ukrývá nejen náročné černé sjezdovky, ale také je zde velké množství červených a modrých sjezdovek. Vstupem na okruh Sella Ronda opravdu nic neriskujete. Na své si zde přijde skutečně každý!