Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Val di Fassa e Carezza


728x90

Uprostřed nádherných a skalnatých Dolomit, v samotném srdci úžasné přírodní krásy, se nachází lyžařské středisko Val Di Fassa e Carezza – moderní lyžařská oblast, která se stala velice populární právě díky svému umístění. Val Di Fassa e Carezza leží v severovýchodní části Trentina, hned vedle dalších proslulých středisek – Val Gardena, Alpe di Siusi, Arabba a Alta Badia.

Ze střediska Val Di Fassa e Carezza můžete obdivovat krásný horský masiv Marmolada a řadu dalších hor, které vytváří nezapomenutelný dojem a opravdu okouzlující scenérii. Val Di Fassa e Carezza je tvořena devíti oblastmi (Belvedere, Col Rodella, Buffaure, Catinaccio, Trevalli, Ciampac, Marmolada, Carezza, Pardoi), ve kterých můžete najít velice komfortní ubytování.

Chcete-li se do krásné a lidové oblasti Val Di Fassa e Carezza podívat osobně, neváhejte, a prohlédněte si naši kompletní nabídku ubytování.

Val Di Fassa e Carezza je jediným místem v Dolomitech, kde ještě můžete slyšet původní lidový jazyk Ladin. Celá oblast se snaží bojovat o jeho udržení. Val Di Fassa však není pouze turistickou a lyžařskou oblastí. Milovníci vína jistě ví, že Val di Fassa je také vinařskou oblastí. Pojďme se ale nyní zaměřit na lyžování.

Mnoho lyžařů přijíždí do Val Di Fassa e Carezza z důvodu, že je součástí okruhu Sella Ronda. Sjezdovky v areálu jsou perfektně upravené a nádherně dlouhé. Můžete si samozřejmě vybrat sjezdovky různých obtížností. Nachází se zde jak extrémně těžké sjezdovky, které jsou vhodné pro velmi zdatné lyžaře, tak i sjezdovky méně náročné.

Nejnavštěvovanějším lyžařským areálem ve Val di Fassa e Carezza je Belvedere. Pokud se zde chcete podívat, počítejte s velkým zástupem stejně nadšených lyžařů, jako jste vy. Upřednostňujete-li spíše méně lidí v oblasti, pak jeďte raději do Ciampedé nebo do Passo Costalunga. Zde se s přeplněností a s davy lyžařů téměř nesetkáte.

V oblasti můžete nají také tratě pro noční lyžování. Jedná se o středně obtížné sjezdovky, které najdete v oblasti Alba či Pozza di Fassa.

Černou sjezdovku, která vede z vrcholku Ciampac, můžete najít zase ve skiareálu Ciampac.

Val di Fassa e Carezza je vhodná také pro rodiny s dětmi a díky několika dětským parkům, se zde “vyřádí” i ti nejmenší lyžaři.

Středisko nezapomíná samozřejmě ani na běžkaře. I ti si zde přijdou na své. V Ciampac se nachází 5 km dlouhá a upravená běžecká trať. Že vám 5 km nestačí? Nevadí! V Campitella se nachází ještě jedna běžecká trať – tentokrát však trošku delší. Tato trať se pyšní délkou 40 km a to už stojí za to, nemyslíte?

Pojďme si to všechno trošičku zrekapitulovat. V celé oblasti najdete 5 černých sjezdovek, 44 červených a 24 modrých, které jsou určeny pro začínající lyžaře. Pro běžkaře je tady připraveno 48 km běžeckých tratí. V areálu se nachází také 5 snowparků.

Budete-li si chtít odpočinout od lyžování, můžete využít i jiných sportovních a relaxačních příležitostí, které areál nabízí. Vyzkoušet tak můžete bruslení, plavání, saunu, bowling a pokud vaše dobrodružné srdíčko zatouží po opravdovém zážitku, můžete využít také možnosti paraglidingu.