Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Val di Fiemme


728x90

Val di Fiemme – oblast krásných a rozsáhlých lesů, nádherných skalnatých štítů, prostorných a dlouhých sjezdovek a dokonale čistého vzduchu. Takhle jednoduše bychom mohli popsat lyžařskou oblast Val di Fiemme. To by nám, lyžařským nadšencům, ovšem nestačilo, proto se na tuto oblast zaměříme detailněji.

Val di Fiemme leží stejně jako Val di Fassa e Carezza ve východní oblasti Trentino. Napadne-li dostatek sněhové pokrývky, pak se lyžaři mají skutečně nač těšit.

Chcete-li si i vy užít celkem 115 km sjezdových tratí a 150 km běžeckých tratí, pak se neváhejte podívat na kompletní nabídku ubytování ve Val di Fiemme.

rezidence Villa Panda
Vyražte s partou přátel do Val di Fiemme, známého italského střediska, a to již od 990 Kč místo až 5270 Kč za osobu. Slevu si můžete koupit na webu Zapakatel.cz.
Ubytováni budete v malebných apartmánech pro 4 nebo 6 osob.
Více informací na detailní stránce zájezdu.

Koupit

Lyžařská oblast Val di Fiemme se můžete chlubit opravdu moderními vleky a kabinkovými lanovkami. Na své si zde přijde každý milovník sněhu, ať už běžkař, lyžař, bruslař nebo človíček, který upřednostňuje stavění sněhuláčků. Val di Fiemme nezapomíná samozřejmě ani na snowboardisty.

Val di Fiemme je vhodné pro všechny. Ať už se na lyžích cítíce jako ryba ve vodě nebo si své lyžařské zkušenosti potřebujete oprášit či je teprve získat, budete zde spokojeni. Sjezdovek je zde celkem 93 a najdete zde všechny stupně obtížnosti. Pro získání lepší představy vám zde také musíme napsat, že oblast Val di Fiemme nabízí 14 černých, 40 červených a 39 modrých sjezdovek.

Milovníci běžek budou ve Val di Fiemma nadšeni. Budou si totiž moci vyzkoušet proslulé závodní běžecké tratě, na kterých stáli ti nejznámější profesionální běžkaři. Ve Val di Fiemme také poslední roky vrcholí Tour de Ski a to na sjezdovce Alpe Cermis kdy čeká bežkaře závěrečný 9km dlouhý výjezd. Tomáš Bauer již několikrát tuto etapu vyhrál.

Val di Fiemme se může pochlubit nejen skvělými lanovkami, vleky a perfektní organizací, ale také dokonalými sněhovými podmínkami. Díky umělému zasněžování si můžete do Val di Fiemma přijet zalyžovat i na samotném konci lyžařské sezony.

Abychom nezapomněli na nadšence lyžování na prkně, musíme vám zde napsat pozitivní informaci. Ve Val di Fiemme najdete 5 snowboardových parků.