Dolomity Superski

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Val Gardena – Gröden


728x90

Val Gardena je další proslulé zimní lyžařské středisko italských Dolomit. Ve známost tato lyžařská oblast přišla již v roce 1970, kdy se Val Gardena stala pořadatelem a hostitelem lyžařů z celého světa, kteří se sem sjeli, aby se utkali o titul mistra. Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování se konalo na sjezdovkách Seceda, Col Raiser, Piz Sella a Mont Seura. Každoročně se ve Val Gardena koná také závod Světového poháru.

Lyžařskou oblast Val Gardena tvoří 3 malé městečka – St. Christina, St. Ulrich a Wolkenstein. Z těchto kouzelných míst se vám naskýtá úžasný pohled na skalní věže Seceda (2459 m), Piz Sella (2284 m), Dantercepies (2303 m) a Ciampinoi (2254 m). Pokud byste se i vy rádi probouzeli s pohledem na tyto štíty, pak vězte, že ubytování v údolí Val Gardena je považováno za velice komfortní, útulné a příjemné.

Jestliže se i vy chcete v této oblasti Dolomit ubytovat, neváhejte se podívat na kompletní nabídku ubytování.

Pojďme se však podívat blíže na lyžařské možnosti Val Gardeny. V celé oblasti je pro vás připraveno nejen 85 lanovek a vleků, ale také 175 km krásných sjezdových tratí, většinou střední obtížnosti. Do Val Gardeny přijíždí opravdu mnoho nadšenců zimních sportů, ale tamější pořadatelé se mohou hrdě chlubit s dokonale zvládnutou organizací. Díky jejich umu je čekací doba u lanovek a vleků takřka nulová. Pro lyžaře, kteří si chtějí zalyžovat na okruhu Sella Ronda, musíme také zmínit, že Val Gardena je součásti tohoto okruhu. Méně zdatní lyžaři mohou využít sjezdovky v okolí Wolkensteinu. Právě zde se nachází modře značené sjezdovky – tedy ty jednodušší.

Toužíte-li spojit svou lyžařskou dovolenou s odpočinkem a relaxací, pak byste měli navštívit wellness centrum Mar Dolomit, které najdete v St. Ulrichu (Ortisei). Tohle centrum jde ruku v ruce s moderními wellness službami, proto si můžete užít nejen příjemný pobyt v bazénu či sauně, ale také mnoho dalších služeb, jako jsou různé druhy masáží, zábalů apod.